TEKvAR-Sketchpad

Geometer's Sketchpad (GSP)

Sketchpad yazılımı TekVar tarafından Türkçeye çevrilmiştir.

Geometer's Sketchpad (GSP) (Geometrici'in Çizim tahtası) öğrencilerin matematik öğrenmesini ve anlamasını kolaylaştıran ve öğrencilerin matematiğe olan ilgisini ve matematiksel başarılarını artıran bir "dinamik geometri" matematik yazılımıdır.

GSP Sketchpad birçok matematik işlemini ve nesnesini oluşturabileceğiniz, keşfedebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz bir interaktif yazılım sistemidir.

Sketchpad'in Dinamik Geometri özelliğini kullanarak, şekil ve sayı hakkındaki basit incelemelerden ileri düzey karmaşık sistemlerin hareketli gösterimlerine kadar etkileşimli matematiksel modeller oluşturabilirsiniz.

Sketchpad yalnızca geometri dersinde değil matematiğin cebir, trigonometri, analiz (calculus) gibi tüm alanları ve diğer alanlarda (fizik gibi) kullanılan matematiksel fikirleri oluşturma ve incelemeye yardımcı olur.

Sketchpad öğretmenlere, adeta tüm sınıfın aktif olduğu bir bilgisayar laboratuarında sunum yapabilmenin ötesinde, matematiksel kavramların sunulabileceği, sınıftaki fikirlerin ve soruların modellenebileceği, öğrencilerin varsayım ve çıkarım yapmalarının teşvik edilebileceği cazip bir öğrenme ortamı da sunmaktadır. Sketchpad ayrıca "acaba ne olur?" sorularıyla denemeler yapmak, oluşumların özelliklerini incelemeye yardımcı olmak ve yeni sonuçlar keşfetmek ve etkinliklerde, ödevlerde, rapor ve yayınlarda veya görsel zevk için yüksek-kalitede matematiksel gösterimler oluşturmada kullanılabilmektedir.Her hakkı Saklıdır. Tekvar Ltd Şti